Permanentne brwi – wszystko, co musisz wiedzieć

4.5/5 - (22)

Makijaż permanentny brwi jest makijażem trwałym. Być może dlatego jest to coraz popularniejsza metoda korekcji naszych łuków. Mnóstwo kobiet decyduje się na taki krok z wielu przyczyn. Część z nas nie jest zadowolona ze swojego naturalnego kształtu brwi, a druga część chce zaoszczędzić cenny czas każdego poranka i odpuścić sobie nerwowe malowanie brwi kredką na ostatnią chwilę. Zastosowanie makijażu permanentnego pozwala na uzyskanie efektownych brwi, pięknie okalających nasze oczy, a co za tym idzie – także podkreślających wyraziste spojrzenie. Jeśli myślisz o makijażu permanentnym i zastanawiasz się, czy warto, dowiedz się jak najwięcej o tym zabiegu i przeczytaj, jak wygląda proces gojenia się skóry.

Czym jest makijaż permanentny brwi? 

Technika w makijażu permanentnym pozwala na uzyskanie efektu przypominającego tatuaż, lecz charakteryzuje się nieco mniej intensywnym pigmentem, a efekt na skórze utrzymuje się przez krótszy czas. Nasze brwi stanowią istotny element urody, tworząc charakterystyczny kontur dla twarzy. Niewiele z nas ma świadomość, że czynniki takie jak, kształt brwi, kolor czy szerokość mogą zaokrąglić, wyszczuplić, odmłodzić, złagodzić lub nawet wyostrzyć rysy twarzy, dlatego też makijaż permanentny powinien być najwyższej jakości. 

brwi

Zdarza się też, że są osoby, które borykają się z problemem, dotyczącym jednolitego kształtu brwi. Ten problem powstaje np. w przypadku niezbyt udanej depilacji, gdzie brew nie powraca do dawnego konturu, problemy te mogą także mieć przyczynę genetyczną. Dlatego możliwość zastosowania makijażu permanentnego jest w takich sytuacjach wybawieniem.

Znajdź odpowiedni salon

Znalezienie najlepszego salonu, który zajmuje się makijażem permanentnym, pomoże Ci uniknąć przykrych niespodzianek, szczególnie wtedy, gdy wykonany zabieg, będzie odbiegał od Twoich oczekiwań. Mnóstwo kobiet przed podjęciem decyzji obserwuje potencjalne salony w mediach społecznościowych, analizując zdjęcia wykonanychprac. 

Stylistki bardzo często umieszczają również efekty przed i po. Dzięki taktyce obserwacji uchronisz się przed salonami wykonującymi zabieg, który odbiega od trendów i estetycznych norm, oferując nienaturalne kształty, niedopasowane do twarzy jak również preferuje zbyt mocne pigmenty w makijażu permanentnym na całej linii, gdzie sięga brew. Często taki efekt makijażu permanentnego brwi, jest wykonywany zgodnie z życzeniem klientek, który zależy od ich indywidualnych preferencji.

stylizacja brwi

Dobra linergistka prawdę Ci powie!

Wybierając salon, należy zwracać uwagę na estetykę prac, a wtedy dopiero udać się na rozmowę z linergistkami. Czasem zapewne zdarza się wam spotkać na ulicy kobiety o jasnej karnacji i czarnych niczym węgiel, mocno zarysowanych brwiach, co jednak nie współgra ze sobą naturalnie. Bywa i tak, że zobaczyłyśmy u koleżanki dobrze wykonane permanentne brwi i chciałybyśmy takie same. Dobra linergistka jednak może odradzić takie rozwiązanie, gdyż to, co nam wydaje się odpowiednie, niekoniecznie może harmonizować z naszym kanonem urody.

Przeczytaj też:  Przesuszona skóra twarzy domowe sposoby

Makijaż dla blondynki będzie różnił się od tego dla brunetki, dlatego nie należy skupiać się na ogólnych trendach z sieci, ale pozwolić profesjonalistkom zadbać o siebie i dopasować pigment do tonacji skóry i indywidualnego charakteru. Przy wyborze stylistek warto zwrócić uwagę na osoby, posiadające doświadczenie, wyróżnienia, licencje, bądź dyplomy świadczące o jej uprawnieniach.

Wybór gabinetu i stylistek jest niezwykle ważny, gdyż decydując się na profesjonalne salony i stylistki, zyskujemy wysokie standardy wykonywania makijażu permanentnego, bez obawy o jakość produktów czy standardy higieniczne. Nie warto oszczędzać w tak istotnych kwestiach, jak makijaż, gdyż twarz jest naszą wizytówką.

Etapy zabiegu makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi powinien być wykonany przez profesjonalistkę – linergistkę, która specjalizuje się w tego typu zabiegach.

  • Na początku linergistka spotyka się z klientką w celu przeprowadzenia rozmowy i ustalenia niezbędnych kwestii, takich jak oczekiwania klientki wobec zabiegu i efektów, jakie chciałaby osiągnąć.

rozmowa specjalistki z klientką

  • Kolejnym krokiem jest zapoznanie klientki z warunkami przeprowadzenia zabiegu, wypełnienie ankiety odnośnie jej stanu zdrowia i kwalifikacji do wykonania makijażu. Kilka tygodni przed zabiegiem należy zapuścić włoski na brwiach, aby stylistka miała możliwość odpowiedniego ich ułożenia i nadania kształtu.

naturalne brwi

  • Znaczącymi przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są m.in. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, choroby skóry (egzemy, trądzik), nowotworowe choroby, choroby serca, ciąża, infekcje bakteryjne, wirusowe (np. opryszczka) i grzybicze oraz karmienie piersią. Zabieg nie może być przeprowadzony także u osób przyjmujących leki rozrzedzające krew lub sterydowe. Zabronione jest również spożywanie alkoholu przed zabiegiem. W dniu wykonania makijażu brwi powinno się zrezygnować z kawy i herbaty.

twarz kobiety

  • Zabieg rozpoczyna się w momencie, gdy zostaje znieczulony łuk brwiowy, przy użyciu maści z lidokainą. Następnie należy odczekać około 20 minut, aby krem zaczął działać. Makijaż permanentny odbywa się w sterylnych warunkach.
  • Po znieczuleniu, linergistka rysuje nowy kształt naszych przyszłych brwi. W tworzeniu takiego szkicu zostają wzięte pod uwagę preferencje klientki i możliwości. Profesjonalna linergistka zazwyczaj przedstawia rekomendowany kształt, najbardziej współgrający z twarzą, a następnie po porozumieniu z klientką, rysuje odpowiedni kształt kredką kosmetyczną. Warto zastanowić się nad projektem brwi, spojrzeć na nie pod różnym kątem, zobaczyć jak się prezentują w momencie wyrażania emocji, gniewu, radości etc. Musisz upewnić się, czy jesteś zadowolona z tym jak będą wyglądać twoje nowe brwi. Istotnie ważne jest także dobranie odpowiedniego koloru tuszu, współgrającego z naszym naturalnym kolorem brwi, bądź nieco ciemniejszym w celu ich adekwatnego podkreślenia. Najważniejsze, aby kolor nie był zbyt ciemny, gdyż na etapie wykonywania makijażu permanentnego brwi nie można ich już rozjaśnić, jednak zawsze istnieje możliwość przyciemnienia.

Przeczytaj też:  Brwi Ombre – Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

  • Rozpoczyna się proces rysowania. Linergistka przy najwyższej staranności dokonuje niewielkich, płytkich nacięć o kształcie włosków, bądź za pomocą sterylnych, cienkich igieł, cieniuje daną powierzchnię do uzyskania pożądanego efektu. Zabieg wykonuje się poprzez wypełnianie nakłucia pigmentem.
Przeczytaj też:  Top 9 modnych i dziewczęcych fryzur

tworzenie makijażu

Ile trwa makijaż permanentny i jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Czas zabiegu może sięgać od 20 minut do godziny, wszystko jednak zależne jest od poziomu doświadczenia linergistki, a także trudności projektu. Dlatego też warto sprawdzić przed wizytą w salonie, ile czasu jest potrzebne, aby wykonać makijaż permanentny brwi w danym gabinecie.

Efekty makijażu permanentnego utrzymują się w zależności od typu skóry i mocy pigmentu. Im ciemniejszy kolor, tym dłużej będzie się utrzymywał. Posiadaczki skóry tłustej mogą jednak narzekać, że w ich przypadku efekt zabiegu nie będzie tak trwały. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny brwi utrzymuje się około 2 lat. U niektórych pań efekt zabiegu będzie dostrzegalny znacznie dłużej, u innych krócej, dlatego jest to kwestia indywidualna.

Makijaż permanentny brwi – metody

  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową – nazywany jest również piórkową, dzięki niej, staje się możliwy do osiągnięcia efekt niemal naturalnie bujnych brwi. Makijaż permanentny brwi metodą włoskową dedykowany jest osobom, które mają bardzo cienkie brwi o trudnym kształcie. Wykonuje się go przyrządem wyglądającym jak pióro. Metoda włoskowa polega na tym, że linergistka rysuje włoski na łuku brwiowym pomiędzy naszymi naturalnymi włoskami. Na skórze najczęściej pojawiają się ranki, zanikające po około 2-3 tygodniach.
  • Pudrowa metoda brwi permanentnych – metoda ta oparta jest na cieniowaniu i za jej pomocą możemy uzyskać efekt solidnych, gęstych brwi w pełnym, wyrazistym kolorze. Proces pigmentacji na skórze odbywa się za pomocą delikatnych, lecz precyzyjnych ruchów w efekcie czego kształt brwi jest wyraźny i stosownie podkreślony. Makijaż permanentny pudrowy może być wykonany w dwóch metodach:
  • Brwi permanentne soft i brwi ombre – wersja soft rekomendowana jest dla osób młodych, które mają gęste ale jasne brwi i chcą je efektownie podkreślić. Makijaż permanentny brwi ombre, jest metodą złożoną i daje efekt instagramowego looku. Dzięki tonalnym przejściom, zastosowanym w tej metodzie możemy uzyskać naturalny efekt trójwymiarowości. Najczęściej stosowaną opcją jest nasycenie brwi w sposób poziomy, przyciemniając podstawę, lub pionowy, gdzie wewnętrzna część jest jaśniejsza, a zewnętrzna ciemniejsza.

Metody te można również łączyć.

Czy makijaż permanentny boli?

Każda profesjonalna stylistka stosuje środek znieczulający przed wykonaniem zabiegu i zazwyczaj jest on w cenie. Taki już jest w tej chwili standard. Przed laty można było spotkać się z sytuacjami, gdzie za znieczulającą maść trzeba było dodatkowo zapłacić. Dzisiaj jednak nie stosuje się takich praktyk.

Przeczytaj też:  Jak wykonać makijaż cery dojrzałej

Przeczytaj też:  Subtelny tatuaż bransoletka – X najmodniejszych wzorów

Sam zabieg nie jest bolesny, raczej lekko nieprzyjemny lub sprawiający dyskomfort, chociaż niektóre klientki praktycznie zasypiają na fotelu zabiegowym, co dowodzi temu, że jest to bardzo indywidualna kwestia.

zabieg

Gojenie brwi po zabiegu permanentnym brwi

Proces gojenia jest zdecydowanie najmniej przyjemną częścią w makijażu permanentnym. Niezależnie od wybranej metody, po zabiegu powinno się przez kilka dni, codziennie smarować brwi stosownymi kremami, najczęściej z witaminą A i E.Jednocześnie unikaj ekspozycji na słońce. Nie należy moczyć nowych brwi permanentnych. Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam to w utrzymaniu pigmentu na skórze przez dłuższy czas. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub delikatny obrzęk.

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że kiedy zakończy się proces gojenia, trwający 2-4 tygodni, całe brwi są cieńsze i jaśniejsze niż w dniu wykonania zabiegu . Przez kilka pierwszych dni po makijażu permanentnym może wydawać się, że brwi są zbyt ciemne, grubsze, a także mają jaśniejszy ton niż rzeczywiście i nie pasują do tonacji skóry. Jednak po upływie kilku dni pojawia się rumień, który rozpoczyna proces złuszczania skóry i na skórze pojawiają się strupki. Jest to pigment powierzchowny, który otacza strupki i przykleja się do nich. 

pielęgnacja przy makijażu permanentnym 

Po upływie 5-6 dni może nam się wydawać, że makijaż nie przyniósł spodziewanego efektu, ponieważ  widzimy kontrast pomiędzy ciemnym kolorem złuszczonej skóry ze strupkami a realnym kolorem makijażu. Po około 2- 3 tygodniach nasz makijaż permanentny brwi jest już we właściwym kolorze. Dalszy proces gojenia po zabiegu trwa, a pozostałe na brwiach maleńkie strupki muszą wygoić się samoistnie. Nie należy drapać strupków. Posiadaczki tłustej skóry mogą stwierdzić, że ich brwi zagoiły się po kilku dniach dłużej niż u ich koleżanek z cerą normalną lub suchą. Gojenie to proces indywidualny, dlatego nie należy go przyspieszać.

Cena makijażu permanentnego brwi

Profesjonalnie wykonania makijażu permanentnego to koszt około 600 zł w górę. Pierwsza korekta w czasie, której możemy zmienić kolor, przyciemnić bądź poprawić wyglądbrwi, zazwyczaj powinna mieścić się w cenie makijażu, jednak wszystko zależy od indywidualnej oferty danego gabinetu.

pielęgnacja brwi

Makijaż permanentny- podsumowanie

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny brwi, poznaj kilka ważnych kwestii, jakie wiążą się z wykonaniem takiego zabiegu. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia doboru odpowiednich metod (metoda włoskowa czyli microblading, pudrowa, ombre). Makijaż permanentny brwi pozwala zaoszczędzić czas przy wykonywaniu codziennego makijażu, nie musisz już martwić się rozmazaną kredką na brwiach na siłowni czy basenie. Nie należy zapominać również o tym, jak wygląda gojenie brwi oraz jaka pielęgnacja będzie najlepsza w czasie gojenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.