Brwi Ombre – Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

0
Oceń post

Brwi ombre – wszystko, co musisz wiedzieć

Makijaż permanentny brwi metodą ombre to jeden z najpopularniejszych sposobów uzupełnienia. Obok brwi metodą piórkową i microbladingu jest to równie ceniony sposób, który pokochało mnóstwo kobiet. Brwi wykonane za pomocą tej metody są kształtne, wyglądają naturalnie i równo. Obecnie wykonanie brwi metodą ombre stanowi najnowszy trend. Jak wygląda w praktyce aplikacja takiej metody? Czy warto zdecydować się na takie permanentne brwi? Zebraliśmy dla Was garść najistotniejszych informacji, które pomogą Wam podjąć decyzję.

brwi ombre podkreślają kobiecą delikatność

Makijaż permanentny – brwi ombre

Makijaż permanentny brwi metodą ombre bije rekordy popularności, jeśli chodzi o techniki pigmentacji. Różni się od klasycznych metod, które królowały przed kilkoma laty. Makijaż permanentny wykonany metodą cieniowania ombre, delikatnie i finezyjnie przyczynia się do podkreślenia i wyeksponowania kształtu brwi. Metoda pozwala na uniknięcie efektu niepożądanego w postaci obciążonego makijażu. Brwi ombre nie mają jednorodnego poziomu nasycenia  kolorem. Ich cieniowanie odbywa się tak, aby jak najbardziej przypominały nasze naturalne brwi. Metoda ta charakteryzuje się tym, że brew u nasady jest jaśniejsza, a przy końcowej części – ciemniejsza. Ze względu na osobiste preferencje klientek i typy ich urody, najczęściej stosowanymi metodami cieniowania są dwie techniki: 

 • Cieniowanie pionowe – rekomendowane osobom dojrzalszym o regularnym kształcie twarzy, stosunkowo subtelnych rysach i delikatnej urodzie
 • Cieniowanie poziome – preferowane przez osoby młode o dosyć wyraźnym typie urody.

 

brwi permanentne

Zalety makijażu permanentnego techniką ombre

 • naturalny efekt,
 • dzięki zastosowaniu różnego nasycenia pigmentów, możemy osiągnąć rezultat delikatnej mgiełki.
 • poprzez pozbawienie zdecydowanych i ostrych rys, metoda ombre wygląda bardzo naturalnie i pasuje do kobiet w różnych przedziałach wiekowych.
 • mocniejsze podkreślenie dolnej części łuku brwiowego i połączenie tego efektu z metodą cieniowania krawędzi górnej, daje szansę na idealne dopasowanie formy i nasycenia makijażu permanentnego do typu urody klientki.
 • precyzyjne i estetyczne nałożenie pigmentu od najmocniej nasyconych do najsłabiej, dzięki czemu osiągnięty zostaje efekt brwi naturalnych.
Przeczytaj też:  Makijaż permanentny brwi - wszystko, co musisz wiedzieć

 

Makijaż permanentny – brwi ombre a brwi cieniowane

Są to dwie techniki, które jednak różnią się od siebie. Brwi metodą cieniowania, wykonuje się na zasadzie nałożenia na skórę pigmentu, przy jednoczesnym nadawaniu kształtu naszemu łuku brwiowemu, według życzeń klientki. Pigment barwiący nakładany jest pomiędzy włoskami łuku brwiowego, a cień pełni rolę uwydatnienia kształtu i odpowiedniego zagęszczenia. Do najpopularniejszej wersji zabiegu stosowany jest jeden kolor pigmentu.

Makijaż permanentny brwi techniką ombre również należy do metody cieniowania, ale wykonanie go jest bardziej czasochłonne. Podczas pigmentacji stosuje się kilka kolorów barwnika, aby uzyskać zgrabne przejścia tonów, dzięki którym możliwy jest bardzo naturalny efekt. Brwi ombre są również często postrzegane jako brwi pudrowe, które są bardzo subtelną mgiełką.

 

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ombre?

 • Przygoda rozpoczyna się od rozmowy linergistki z klientką i szczegółowego wywiadu odnośnie jej stanu zdrowia, oczekiwań i preferencji.

rozmowa z linergistką

 • Makijaż permanentny brwi ombre, zaczyna się od wykonania wstępnego rysunku, który następnie jest poddawany akceptacji klientki. Przypominamy, że jest to tylko szkic i może on być jeszcze korygowany według oczekiwań klientki.  Linergistka za pomocą kosmetycznej kredki, rysuje nowy kształt brwi.

wyznaczanie kształtu

 

 • Po wybraniu kształtu, czas na decyzję odnośnie docelowego koloru ostatecznego, po którym rozpoczyna się proces pigmentacji.  Ze względu na typ urody linergistka dobiera kolor barwników i adekwatną metodę cieniowania.

dobór barwników

 

 • Kolejny etap dotyczy wprowadzenia w określone miejsce na skórze, pigmentu przy pomocy igieł jednorazowych. W czasie trwania zabiegu, skóra jest znieczulona poprzez preparat z lidokainą, który łagodzi ból spowodowany nakłuwaniem skóry.

wprowadzenie pigmentu

 

 • Należy pamiętać, że bezpośrednio po makijażu permanentnym, brwi mają ciemniejszą barwę, niż była planowana. Po upływie 7- 10 dni, adekwatnej pielęgnacji, złuszczaniu, brwi są jaśniejsze o jakieś 50% od zamierzonego efektu. Aby makijaż permanentny był dobrze dopracowany, niezbędna okazuje się kolejna wizyta, gdzie następuje korekta. Polega ona na uzupełnieniu i wzmocnieniu makijażu.
Przeczytaj też:  Subtelny tatuaż bransoletka - X najmodniejszych wzorów

pamiętaj o pielęgnacji brwi

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje i ile kosztuje?

Brwi permanentne ombre utrzymują się od kilku miesięcy do nawet 2 lat. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od wielu czynników, takich jak np. rodzaj skóry klientki bądź odpowiednia pielęgnacja. Aby być stale zadowolonym z efektu, warto około raz w roku wykonać korektę, gdyż łuszczący się naskórek powoduje blaknięcie makijażu.

Makijaż permanentny brwi kosztuje od około 600 do 1000 zł w zależności od lokalizacji i regionu jednak nie warto oszczędzać na takich kwestiach, gdyż twarz to nasza wizytówka  i powinniśmy o nią dbać, powierzając zabiegi estetyczne prawdziwym profesjonalistom. 

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne

Przeciwwskazaniami w wykonaniu makijażu permanentnego są następujące stany, dolegliwości i problemy zdrowotne:

  • zagęszczone bądź przedłużone rzęsy,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca bądź inne choroby skóry,
  • wirusowe infekcje,
  • ciąża,
  • choroby oczu,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Aby zabieg został wykonany na najwyższym poziomie wymaga zaangażowania profesjonalisty i wiedzy specjalistycznej. Czasem zdarza się, że salony kosmetyczne przed zabiegiem wydają polecenie podpisania oświadczenia, że klientka rezygnuje ze złożenia skargi na salon w momencie gdy osiągnięty efekt jest inny od oczekiwanego, ponieważ wpuszczony pod skórę pigment, może wyblaknąć szybciej.

Podsumowanie

Już wiesz trochę o makijażu permanentnym brwi. Każda z metod ma swoje plusy, jednak brwi ombre są obecnie najbardziej trendy. Jeśli nie lubisz ostrych kształtów i jednorodnych, ciemnych barw, to brwi ombre są świetnym rozwiązaniem, które zaoszczędzi Ci sporo czasu, wykonując poranny makijaż.