Jakie stemple do paznokci wybrać?

Oceń post

Stemple do paznokci – co to takiego?

Stempelki umożliwiają przeniesienie wzorku z blaszki na paznokcie w nienaruszonej formie za pomocą silikonowej końcówki, która idealnie dopasowuje się do płytki paznokcia.

Aby stworzyć idealny manicure hybrydowy z użyciem stempli, należy zaopatrzyć się w odpowiedni asortyment do stemplowania.

Jak wygląda zestaw do stemplowania?

  • → Blaszka (płytka) – jest najczęściej metalowa i posiada wydrążone wzorki, które wypełnia się lakierem.
  • → Stempel – nieduże narzędzie, za pomocą którego w dokładny sposób można odbić motyw na paznokciu.
  • → Scraper (zdrapka) – jest to drobna blaszka, ściągająca nadmiar lakieru z płytki.
  • → Lakier – najlepiej użyć specjalnego lakieru bądź żelu, który jest odpowiednio gęsty i posiada dużo pigmentu. Należy pamiętać, że lakier do stemplowania nie może być hybrydowy.

stemple do paznokci

W jaki sposób wykonać wzorki za pomocą stempli?

Aby manicure był naprawdę wyjątkowy, należy wybrać jaśniejszy lakier podkładowy, a ciemniejszy do wykonywania wzorów, aby między nimi był dosyć spory kontrast. Można również pomalować paznokcie ciemnym kolorem, a zdobienia zrobić białe – wszystko zależy od naszych preferencji. Aplikacja motywów za pomocą stempli jest bardzo łatwa i przystępna dla każdej zwolenniczki nowoczesnego manicure.

Najpierw należy nałożyć na paznokieć bazę, a następnie pomalować go dwiema cienkimi warstwami lakieru. Jeśli wybraliśmy manicure tradycyjny – czekamy aż lakier wyschnie, gdy zaś zdecydowaliśmy się na stylizację hybrydową – utwardzamy lakier w lampie LED lub UV. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt warto odtłuścić cleanerem blaszkę ze wzorkami. Następnie pokrywamy wzorek specjalnym lakierem i pozbywamy się nadmiaru produktu za pomocą zdrapki. W dalszej kolejności bierzemy w dłoń stempelek i mocno przyciskamy go do wybranego wzoru na blaszce, po czym nanosimy go na płytkę paznokcia. Na koniec warto zabezpieczyć manicure topem właściwym dla wybranej metody. Jeśli zdecydowaliśmy się na lakier hybrydowy to należy usunąć lepką warstwę dyspersyjną za pomocą cleanera.

Przeczytaj też:  Makijaż ślubny - czy można wykonać go samemu?

Trzeba pamiętać o odpowiednim czyszczeniu stempli, aby mogły nam służyć jak najdłużej. Dlatego po każdym użyciu należy dokładnie oczyścić blaszkę za pomocą zmywacza do paznokci lub acetonu, a stempelki przetrzeć wacikiem lub usunąć lakier taśmą lub rolką do czyszczenia ubrań.

Rodzaje stempli do paznokci

Na rynku znaleźć można szeroki wybór stempelków. Warto zatem zwrócić uwagę na jakość, ponieważ to od stempla zależy, czy wzór zostanie odbity precyzyjnie. Wyróżniamy produkty z różnego tworzywa i rozmiaru:

  • ➤ Stempelki żelowe clear – są miękkie i przezroczyste, dzięki temu w łatwy sposób można odbić nimi wybrany wzorek na paznokciach. Zaletą żelowych stempli jest także to, że widać na nich każdy motyw. Dodatkowo umożliwiają ponowne odbicie wcześniej nałożonego wzoru. Ich minusem jest słabe odbijanie zdobienia w kolorze białym.
  • ➤ Stempelki silikonowe – cechują się wielofunkcyjnością. Są w stanie odbić każdy wzór (cienki, gruby, mały, duży itp.). Wyróżnia je łatwość użytkowania. Wadą silikonowych stempli jest ich twardość, przez co gorzej dostosowują się do płytki paznokcia. Najczęściej ich końcówki są kolorowe, zatem nie zawsze jesteśmy w stanie zobaczyć, gdzie dokładnie odbijamy wzorek.
  • zestaw do stemplowania paznokci

Zestawy najlepszych stempli:

Zestaw Born Pretty

To komplet, który zawiera skrobak do usuwania nadmiaru lakieru, blaszki oraz silikonowy stempel. Jest to bardzo elegancki, użytkowy zestaw, jednak nie posiada lakierów. Musimy dokupić je osobno. 

Zestaw Konad

Zestaw zawiera płytki o dużych i drobnych wzorach. Akcesoria tej firmy cechują się naprawdę dobrą jakością, mimo tego, że kojarzone są raczej ze średnim przedziałem cenowym. Konad to pierwsza marka, która wypuściła na rynek stemple wraz ze specjalnymi lakierami oraz blaszkami. Wygodną opcją jest możliwość kupienia pojedynczych egzemplarzy.

Zestaw Salon Pro VI Ekertnails

W zestawie znajdują się liczne blaszki o różnych wzorkach. Jest bardzo profesjonalny i idealnie sprawdzi się u kobiet, które oczekują urozmaicenia w stylizacjach paznokci. 

Przeczytaj też:  Hybrydowy manicure: fakty i mity

Zestaw do stampingu PazurkoLandia

W sklepie znajduje się ogromny asortyment zestawów do stemplowania. Oprócz podstawowych elementów do wykonywania manicure, do kompletu dołączono również podstawkę. Przeznaczony jest do stosowania wraz z lakierami hybrydowymi.

Stamping – co jest ważne?

Aby stworzyć idealny manicure za pomocą stempli, należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia do stylizowania  paznokci, które będą doskonale spełniać swoją rolę. Warto pamiętać, aby część stemplująca była wystarczająco miękka i elastyczna. Do wykonywania wzorków trzeba wybrać mocno napigmentowany lakier – najlepiej taki, który jest przeznaczony do stosowania ze stemplami. Obowiązkowym asortymentem do ozdabiania paznokci w ten sposób, są baza i top, pozwalające na utrwalenie całej stylizacji. 

Podsumowanie

Zdobienie paznokci za pomocą stempli to idealna propozycja dla kobiet, które cenią sobie skomplikowane wzory.  Stemplowanie nie jest trudne, jednak warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia wysokiej jakości, dzięki którym paznokcie będą wyglądać fenomenalnie. 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.