Hybrydowy manicure: fakty i mity

Oceń post

 

Hybrydowy manicure coraz popularniejszy, ale jak ze wszystkim – im coś ma więcej zwolenników, tym rośnie też grono przeciwników.
Z ciekawości sama przetestowałam i od dłuższego czasu gromadzę wiedzę na ten temat, mam nadzieję, że dowiecie się wielu ciekawych rzeczy.

 

Czy hybrydy niszczą paznokcie?
Lakiery hybrydowe na pewno mniej ingerują w płytkę paznokcia, niż akryl. Jedna osoba będzie korzystała z hybryd bez problemu miesiącami, a druga po kilku tygodniach powie dość.
Ale.. nie demonizujmy. Od zwykłego lakieru mogą nam się rozdwajać paznokcie, odżywka z formaldehydem może silnie uczulać, a zmywacz do paznokci to sama chemia. Prawidłowo założona i ściągnięta hybryda nie stanowi większego zagrożenia.

 

Jak prawidłowo nakładać i zdejmować lakier hybrydowy?
Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej stylistki paznokci. Pseudo manikiurzystki należy omijać szerokim łukiem, bo mogą przysporzyć nam większej szkody, niż pożytku.
Bazę nakładamy na dokładnie odtłuszczony i zmatowiony paznokieć.
Podczas ściągania hybryd absolutnie nie można spiłowywać lakieru, ponieważ łatwo o mechaniczne uszkodzenie płytki. Powinnyśmy zdejmować je poprzez wymoczenie w removerze, lub acetonie (ok. 15 minut i uprzednie zabezpieczenie skórek np. wazeliną) i delikatne odsunięcie drewnianym patyczkiem.

Przeczytaj też:  Zrób to sama, czyli paznokcie hybrydowe krok po kroku!

Dlaczego hybrydy żółkną?
Dzieje się tak tylko z lakierami słabej jakości. Renomowane produkty są jakościowo lepsze i nie zaobserwowałam na nich nigdy efektu żółknięcia, czy odbarwień.

Jak długo hybryda trzyma się na paznokciach?
Wiele uzależnione jest od jakości lakieru i indywidualnych predyspozycji, takich jak chociażby przetłuszczanie płytki. Na trwałość wpływ będzie miało również np. częste moczenie rąk w wodzie i kontakt z detergentami.

Jak długo można nosić hybrydę?
Z reguły co kilka nałożeń powinna być kilkutygodniowa przerwa. Paznokcie są tkanką martwą i nie potrzebują “oddychać”, ale mimo wszystko warto wtedy postawić na pielęgnacje dłoni, skórek i paznokci zanim ponownie założymy hybrydę.

Dla kogo jest hybrydowy manicure?
dla dziewczyn, które często łamią paznokcie
dla zmęczonych ciągłym poprawianiem manikiuru
dla lubiących mieć piękne paznokcie jak prosto od stylistki
dla zapuszczających paznokcie i oduczających się obgryzać

 

Należy pamiętać, że paznokcie, czy z lakierami, czy bez maja lepsze i gorsze okresy. I przy jakiejkolwiek ingerencji i zabiegach należy brać pod uwagę aktualny stan i kondycję paznokcia.
Testowałam i te tańsze allegrowe lakiery za kilka zł i te droższe. Zdecydowanie polecam dołożyć i mieć produkt łatwiejszy w nakładaniu, ładniej wyglądający, wydajniejszy i dłużej się utrzymujący na paznokciach. Zaoszczędzenie kilku złotych kosztowało mnie sporo nerwów.

Topowe marki OPI, Orly, CND Shellac, Semillac, Gelish

1 Komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.