Jak zrobić profesjonalny manicure w domu?

4.5/5 - (36)

 

Jak wiadomo zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne są dość kosztowne.

Więc dlaczego nie zrobić ich sobie samemu i domowych warunkach?
Nic nie stoi na przeszkodzie, wystarczy pamiętać o zasadach które pozwolą nam dłużej cieszyć się naszymi pięknymi dłońmi i pięknymi paznokciami.

 

 

Przede wszystkim na początku musimy zaopatrzyć się w odpowiedni pilnik do paznokci. Z mojego doświadczenia wiem, że najlepsze są szklane, gdyż są bardzo drobne i nie zostawiają „zadziorów”, paznokieć jest gładziutki.

Następną ważną rzeczą jest polerka, pozwoli ona nam zetrzeć nadmiar paznokcia, wygładzić go oraz nabłyszczyć. Dzięki temu lakier będzie się trzymał nieco dłużej.

Kolejnym etapem jest pozbycie się okropnych skórek. Nie powinno się ich wycinać cążkami gdyż to powoduje, że skórki stają się jeszcze twardsze. Najlepiej jest najpierw namoczyć skórki w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny (można też kupić w aptekach parafinę, zmiękcza skórki ale i również odżywia i wzmacnia płytkę paznokcia), a następnie osuszyć i nałożyć preparat zmiękczający skórki. Potem zostaje nam tylko odsunięcie ich drewnianym patyczkiem.
Przed nałożeniem lakieru powinnyśmy najpierw odtłuścić paznokcie specjalnym płynem a następnie nałożyć bazę pod lakier. Dzięki temu będzie on lepiej się trzymać a płytka paznokcia zostanie zabezpieczona i nie będzie się przebarwiać i żółknąć.

Przeczytaj też:  Zrób to sama, czyli paznokcie hybrydowe krok po kroku!

No i dotarłyśmy do lakieru głównego. Wybieramy kolor który nam się podoba i pamiętamy, aby nakładać dwie warstwy zamiast jednej grubszej. Lakier nie będzie wtedy tak szybko odpryskiwać.
Aby paznokcie szybciej wyschły, można użyć preparatu przyspieszający schnięcie lakieru, już po 5 minutach możemy się zająć domowymi obowiązkami.
Po wyschnięciu powinno się umyć dobrze dłonie i nasmarować skórki oliwką lub kremem do rąk i profesjonalny manicure mamy za sobą. Możemy być z siebie dumne bo zrobiłyśmy to same!

 

Masz problem z doborem kształtu paznokci? To chyba dylemat każdej z nas a możliwości jest sporo:

To musisz mieć, aby wykonać profesjonalny manicure w domu:

– pilnik (polecam szklany)
– polerka
– sok z cytryny, parafina, preparat do zmiękczania skórek
– drewniane patyczki do odsuwania skórek
– baza chroniąca płytkę
– lakier

opcjonalne możemy dodać
– top coat, czyli utwardzacz, nakładamy go jako ostatnią warstwę
– preparat przyspieszający wysychanie

A Ty sama robisz manicure, czy wolisz oddać się w ręce profesjonalisty?:)

1 Komentarz
  1. […] Jak zrobić profesjonalny manicure w domu? […]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.