Czapki z głów! Znajdź idealną dla siebie

4.4/5 - (21)

 

Właściwie co roku większość z nas staje przed nie lada wyzwaniem dotyczącym skompletowania garderoby na jesienno-zimowy okres. Gdy już uda nam się zdobyć wymarzony płaszcz i botki, stajemy na głowie, by dobrać do nich odpowiednie dodatki.
Po wielu trudach jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami komina i rękawiczek, a przy tym jest nam ciepło i wyglądamy całkiem nieźle. Niestety, to nie koniec. Opatulone nieraz jak ,,chłopek z Michelin” stwierdzamy, że naszej głowy, na której tak dzielnie stawałyśmy w poszukiwaniach idealnego outfitu, kompletnie nic nie chroni przed zimnem.
Wiele z nas bardzo nie lubi nosić czapek, bo po prostu nie wygląda w nich korzystnie. Nie zawsze jednak można się obronić przed nimi nausznikami, czy też kapturem.

Jaką czapkę wybrać? 

Rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dokładnie się sobie przyjrzeć i dobrać nakrycie głowy do kształtu twarzy!
Poniżej przedstawiamy nasze propozycje dla wszystkich typów.

TWARZ OWALNA:
Cechuje ją dosyć wysokie czoło z zaokrągloną linią włosów oraz szczupły podbródek. W całości jest lekko wydłużona.
TAK! Szczęśliwe posiadaczki tego kształtu twarzy mogą sobie pozwolić na naprawdę każdy rodzaj nakrycia głowy! Kapelusze, czapki, berety, chusty… Do wyboru, do koloru!

TWARZ OKRĄGŁA:
Rozpoznanie: zaokrąglona broda, niskie czoło, pełne policzki.
TAK! Głównym zadaniem dla czapki w tym przypadku będzie wysmuklenie rysów. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju berety i kaszkiety, najlepiej zawadiacko przekręcone na bok. Warto też przymierzyć niewielkie ,,uszatki”, które nie będą zasłaniać czoła, a jedynie uszy i policzki. Z kapeluszy dobrze prezentować się będą te z małym rondem, lekko przesunięte do tyłu.
NIE… Unikaj obcisłych czapek, zasłaniających czoło.

TWARZ TRÓJKĄTNA:
Charakterystyczne dla tego typu są szerokie czoło, uwydatnione kości policzkowe oraz drobna, lekko wydłużona broda.
TAK! Celem jest odciągnięcie uwagi od czoła i wyrównanie proporcji między górą a dołem twarzy. Dobrze spiszą się przylegające do głowy nieduże czapki, które można zasunąć na czoło. Trójkątna twarz wygląda korzystnie także w czapkach z daszkami.
NIE… Duże, puszyste czapki z ozdobami. Podkreślą szerokie czoło.

Przeczytaj też:  Hybrydowy manicure: fakty i mity

TWARZ KWADRATOWA:
Główne cechy to szeroka szczęka i wysokie czoło.
TAK! Duże wełniane czapki i berety. Można poszaleć z pomponami i wzorami. Wszystko to wyrówna proporcje i odwróci uwagę od zbyt szerokiego czoła i żuchwy. Z eleganckich propozycji śmiało polecamy kapelusze z szerokimi rondami.
NIE… Unikaj obcisłych, przylegających czapek z cienkich materiałów.

TWARZ PROSTOKĄTNA:
Ten typ charakteryzuje się dosyć wysokim czołem i lekko wydłużoną twarzą.
TAK! Przy tak szczupłej twarzy warto poeksperymentować z dużymi czapkami o ciekawej fakturze, np. futrzaste, z uszami. Jeśli wybór padł na kapelusz, to zdecydowanie z szerokim rondem.
NIE… Unikaj czapek z daszkiem do góry. Dodatkowo wydłużą twarz.

MATERIAŁ
Przy wyborze nakrycia głowy warto wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z jakiego jest wykonane. Najchętniej polecane są bawełna, wełna oraz filc. Tkaniny te cechują się sporą wytrzymałością. Dodatkowo będziemy mieć pewność, że prędko nie przemokną.

Nie mówimy, że wybór czapki będzie prosty. Na pewno czeka Was trochę czasu spędzonego w sklepowych przymierzalniach. Jednak czas ten z pewnością zaowocuje trafionymi zakupami 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.