Terapia kolorowanką podbija internet! Działa podobnie jak medytacja

4.7/5 - (12)
Każda z nas pamięta bazgranie w zeszytach na nudnej lekcji. Z takich esów floresów czasem nawet wychodziło coś ładnego. Najczęściej jednak robiliśmy to z nudy. Jak się okazuje wydawnictwa, które w swojej ofercie mają kolorowe malowanki dla dorosłych przeżywają zatrzęsienie!

 

Kolorowanka dla dorosłych to doskonały pretekst, żeby otworzyć znowu szufladę, w której trzymamy stare kredki i flamastry i znowu poczuć się jak dziecko!

 

Na liście bestsellerów Amazona w pierwszej dwudziestce znajdują się aż cztery kolorowanki dla dorosłych!

 

To żadna nowość, psycholodzy polecają tą formę relaksacyjną i od dawna polecali swoim pacjentom taka formę terapii.

Rysowanie pomaga się odstresować i wyciszyć, poprawia koncentrację i pozwala pozbyć się negatywnych emocji.

Oczywiście możemy malować z dzieckiem w jego książeczkach, ale kolorowanie bardziej skomplikowanych i rozbudowanych modułów da nam większą satysfakcję. Większość książeczek zostało zaprojektowane dla dzieci. Kolorowanki dla dorosłych i nastolatków są specjalnie zaprojektowane, aby pobudzać inne części mózgu.

 

Współcześnie za mało obcujemy ze sztuką i kulturą, nasz zmysł kreatywności się zatraca. Warto nad nim popracować i go powoli odbudowywać, osoby , które spełniają się plastycznie mają bardziej entuzjastyczne nastawienie do świata. Uwolnij swoją ekspresję i wyobraźnię!

 

Warto? Warto!

Siadając na godzinkę z kredkami w ręku i skupiając się na figurach geometrycznych, odstawiamy na bok wszelkie troski i zmartwienia otaczającej nas rzeczywistości. Nasza uwaga skupia się prze wszystkim na kolorach i nasz umysł “wyłącza się” na stres.
Jesteś po mega ciężkim dniu? znajdź 10-15 minut, aby zamiast do komputera i telewizora – usiąść do kolorowanki.

 

Kolorowanki dla dorosłych gdzie kupić?
W sieci znajdziemy masę wzorów, które wystarczy wydrukować. Drukowanie samodzielne nie ogranicza nas w formie, możemy wydrukować niezliczoną ilość kopii i eksperymentować z różnymi kolorami.
Możemy też zamówić gotowe zeszyty w sieci

 

Przeczytaj też:  Realizuj marzenia, zacznij od teraz! Tablica marzeń

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.