Realizuj marzenia, zacznij od teraz! Tablica marzeń

Oceń post

Marzenia są ważne w codziennym, zabieganym życiu. Marzymy o szczęśliwej rodzinie, zdrowiu, dobrych relacjach, nauce innego języka czy rzeczach materialnych. Własne mieszkanie, nowszy samochód, czy markowa torebka – to nie pycha, tylko dążenie do założonego sobie wcześniej celu, a każdy z nas chce żyć coraz lepiej.

 

Posiadanie celów i dążenie do nich jest motywujące i sprawia, że każdego dnia czujemy, że mamy cel i nie robimy niczego bezproduktywnie. Prawdziwe osiągnięcia, które dają nam siłę, biorą się z planów i marzeń, a nie pustego wyścigu szczurów i ambicji, które czasem nie mają odzwierciedlenia czego naprawdę chcemy od życia.

Pamiętaj, że nie robiąc nic, nie pozostajesz w miejscu tylko się cofasz. Świat idzie do przodu. Nie pozwól sobie, abyś została w tyle!

Marzenia się same nie spełniają, tylko trzeba o nie walczyć i ciężko na nie pracować, ale gwarantuję, że kiedy się uda to satysfakcja będzie ogromna! Wielu z nas marzy, ale nie myśli o konkretnym sposobie na realizację, a nawet jeśli to plany te odkładamy na dalszą, nieokreśloną przyszłość. Za mało czasu poświęcamy na realizację, a za dużo na myślenie co by było gdyby…

Sama np. zapisuje sobie na komputerze zdjęcia zgrabnych kobiet, rasowych samochodów, pięknych domów czy dopieszczonych ogrodów. Wszystko po to, aby każdego dnia przypominać sobie do czego dążę i co chcę osiągnąć. To taka moja wirtualna tablica marzeń.

STOP. Zacznij je realizować od DZISIAJ, od TERAZ!

Co mnie inspiruje:

 • ludzie/dzieci/zakochane pary
 • przyroda/zwierzęta/kwiaty
 • urocze meble, wszystko do domu
 • dążenie do lepszej pracy
 • wyjazdy, podróże
 • nauka
 • sport i piękne ciało
 • jedzenie
 • samorealizacja, własny biznes

 

Własną tablicę marzeń i motywacji można wykonać na wiele sposobów. Można wybrać wirtualną jak na przykład kolaż zdjęć na tapecie, lub zbiór ulubionych zdjęć na pinterest. Jeśli wolisz fizyczną tablicę to wyboru jest masa sposobów od zwykłej kartki kartki, przez tablicę korkową, lub farbę magnesową, którą malujesz część ściany i możesz przypinać do niej magnesami zdjęcia i karteczki motywujące.

Przeczytaj też:  Przyjaźń kobiet - dlaczego jest tak ważna

Kalendarz to druga podstawowa rzecz, która jest niezbędna zaraz po tym jak określimy nasze cele i marzenia. Aby udało się cokolwiek zrealizować musimy wyznaczyć datę, do której zobowiązujemy się coś zrobić. Spróbuj zrobić kalendarz z najważniejszymi datami na cały rok. Wypisz na oddzielnej kartce plany, które ciągle odkładasz i wyznacz dokładną datę kiedy to zrealizujesz.

 

 

Przykład:

chcę schudnąć 7 kg. Próbowałam wiele razy i nic nie pomaga, bo za każdym razem jestem już tak zmęczona dietą, że odpuszczam.

Rozwiązanie: Skoro nie potrafię wytrzymać na ostrej diecie, będę powoli zmieniać swoje nawyki żywieniowe. W tym tygodniu postaram się zamiast słodyczy jeść więcej owoców, a w od następnego tygodnia zamienię dodatkowo jasny chleb na razowy. W ten sposób do końca roku chcę schudnąć 2 kilogramy.

 

Moje plany na 2016 rok (chciałabym, w styczniu 2017 móc powiedzieć sobie udało się!) :

 • kurs zawodowy, podnoszący moje kompetencje
 • dokończenie remontu mieszkania
 • znalezienie lepszej pracy
 • zmobilizować się do chodzenia na siłownią
1 Komentarz
 1. Mała Mi mówi

  mam na kartce spisaną listę rzeczy do zrobienia podzieloną na miesiące (kwartały) np. do marca muszę ogarnąć strych-za który biorę się dwa lata i zapisać na siłownię. Do czerwca urządzić balkon. Jak nie mam dat to ciężko mi się zabrać i ciągle odkładam na później

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.