Sposoby na tłustą cerę, o których wcześniej nie wiedziałaś!

0

Tłusta cera dotyczy dużej części kobiet. Cera każdej z nas kobiety jest w pewnym sensie problematyczna. Jednak najbardziej ciężką i naprawdę mającą największe wymagania, jeżeli chodzi o pielęgnację, jest skóra tłusta. Zazwyczaj świecąca jakby była pokryta olejem, gruba, z zaskórnikami. Ma ziemistą barwę pokryta jest dużą ilością sebum, czyli nadmiarem tłuszczu.

 

Taki typ cery pokryty cienką warstwą łoju jest zmorą wielu kobiet. Zadają one sobie codziennie pytanie; co jeszcze muszę zrobić by było lepiej? Żeby moja skóra miała lepszy wygląd ? Są na to dwa sposoby. Wystarczy je zastosować, by poradzić sobie z nadmiarem sebum. Nie bez znaczenie będzie także poznanie sekretów pielęgnacji tłustych partii twarzy. Tylko systematyczna, prawidłowa pielęgnacja skóry jest w stanie przynieść zadowalające bardzo dobre efekty. W ten sposób poprawimy nasz wygląd, a co za tym idzie – również samopoczucie.

Przeczytaj też:  Dieta, która sprawi, że Twoja skóra będzie piękna!

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TŁUSTEJ CERY

Tłusta cera wymaga działania dwufazowego. Należy zapobiegać nadmiernemu wydzielaniu tłuszczu i poprawić pracę porów, które produkują większą ilość pryszczy i zaskórników.
Podstawowymi krokami w pielęgnacji tłustej skóry są regulacja pracy gruczołów produkujących łój oraz zapobieganie zamykaniu porów. Jeśli pory są oczyszczone, skóra lepiej oddycha.

“W ostatnich miesiącach lekarze dermatolodzy i kosmetolodzy zalecają stosowanie preparatów zawierających tłuszcze i oleje”.  Dość zaskakująca teza, prawda ? Jednak ma swoje proste i logiczne uzasadnienie. Taki typ kosmetyków powoduje delikatne spływanie łoju. Także pory skóry lepiej dzięki temu oddychają, a co za tym idzie także nasza cera staje się gładsza.

 

CERA TŁUSTA – PODSTAWY PIELĘGNACJI

Podstawy pielęgnacji zaczynamy od zaleceń znanych nam od dziecka. Myjemy twarz kilka razy dziennie, ciepłą wodą, a na końcu kończymy pielęgnację wodą letnią, ponieważ gorąca powoduje jeszcze bardziej aktywną działalność gruczołów tłuszczowych. Płyn do demakijażu, żel do skóry tłustej i delikatne toniki – aloesowy i ogórkowy – stanowią najlepszą bazę do pielęgnacji skóry. Warto również pamiętać o przykładaniu do twarzy nawet kilka razy dziennie bibułek matujących, które niezwykle skutecznie usuwają nadmiar sebum, czy to w czasie gdy uprawiamy sport, pracujemy w zamkniętym klimatyzowanym pomieszczeniu, czy też wtedy, gdy prowadzimy długo samochód.

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest również stosowanie kremu. Najlepszy to lekko matujący żel– krem, który pokrywa skórę delikatnym filmem. Chroni on i zapobiega poprzez to pokrywaniu skóry lepkim filmem. Następnie można nałożyć delikatny, ale sypki puder.
Zakazany jest ciężki puder w kremie, który sprawia, że nasze pory wręcz „duszą” w sobie odkładający się tłuszcz.  Tłusta cera może być również wrażliwa i skłonna do zaczerwieniania

 

PEELING, MASECZKA CZY PARÓWKA?

Obowiązkowym jest cotygodniowy peeling mechaniczny powodujący całkowite oczyszczenie skóry. Po tym zabiegu następnym krokiem powinno być nałożenie maseczki antybakteryjnej. Jedną z najlepszych dla tego typu cery jest maseczka zawierająca glinkę, a najlepiej trzy rodzaje glinki. Takie połączenie sprawia, że cera jest odżywiona, oczyszczona i naprawdę pełna blasku, pomimo problemów, jakie sprawia podczas pielęgnacji.

 

Sposoby na tłusta skórę

Bardzo  popularnym i prostym zabiegiem, który niezwykle dobrze wpływa na wygląd cery tłustej, jej ukrwienie, a co za tym idzie także poziom wydzielania tłuszczu, jest masaż na sucho szczoteczką twarzy.Takie ruchy koliste wykonywane szczoteczką z miękkiego włosia sprawiają, że cera w naturalny sposób odzyskuje blask. Zabiegiem, który działa na cerę tłustą wręcz zbawiennie jest wykonywana raz w tygodniu tzw. parówka wodna. Można również dodać do niej takie zioła jak krwawnik i szałwię, które działają oczyszczająco i bardzo mocno antybakteryjnie. Parówka ułatwia skórze oddychanie i przygotowuje do innych zabiegów kosmetycznych.

 

Przeczytaj też:  Zaczerwieniona skóra? Sprawdź jak pielęgnować wrażliwą i naczynkową cerę

 

LISTA ZASAD, KTÓRE MUSISZ ZAPAMIĘTAĆ, JEŚLI MASZ TŁUSTĄ CERĘ

Oto lista kilku złotych zasad, które pomogą Ci w pielęgnacji skóry tłustej oraz w zachowaniu jej w dobrej formie:
– staraj się spać chociaż 8 godzin na dobę
– unikaj stresu i niepotrzebnych napięć, ponieważ one szczególnie powodują zatykanie porów i wydzielanie  nadmiaru łoju
– urozmaicaj dietę w twarożek i różnego typu sałaty oraz surowe warzywa spożywane między podstawowymi  posiłkami
– wyklucz całkowicie z menu słodycze, colę, słone i kwaskowate przekąski
– przebywaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu
– zrezygnuj z korzystania z solarium, ponieważ wzmaga ono produkcję sebum
– Cera tłusta to na pewno duże wyzwanie. Jednak systematycznie wykonując nasze zalecenia względem tłustej skóry mamy szansę poczuć się     prawdziwie pięknymi i wyjątkowymi kobietami.