Gorące nożyczki – czy warto?

Oceń post

Czy wiesz w jaki sposób zniszczone, i przesuszone włosy mogą wrócić do dawnej świetności? Okazuje się, że istnieje na to pewien sposób. Co ważne, prostszy niż mogłoby się wydawać! Czy słyszałeś kiedyś o Thermocut? Być może słyszałeś o czymś, co nazywane jest gorącymi nożyczkami? W tym poradniku zajmiemy się właśnie tematem gorących nożyczek. Sprawdzimy, na czym właściwie polega cięcie włosów takimi nożyczkami, jakie są ich zalety oraz wady i nie tylko!

Jeżeli jesteś zainteresowany danym temat, koniecznie przeczytaj dalszą część poradnika!

Gorące nożyczki – co to jest i na czym polega obcinanie włosów gorącymi nożyczkami?

Nazywamy tak narzędzie fryzjerskie, które wykorzystuje wysoką temperaturę do idealnego cięcia włosów. Co najważniejsze, cięcie, które jest bardzo przyjazne dla końcówek włosów. Gorące nożyczki osiągają temperaturę około 90-140 stopni Celsjusza.

Omawiane nożyczki swoim wyglądem przypominają klasyczne, które każdy zna. Różni je jednak to, że przyłączony jest do nich kabelek. Sam przewód zakończony jest panelem sterowniczym, na którym można ustawić temperaturę, którą chcemy. Temperaturę można dostosować do kondycji włosów, np.:

 • 100 stopni Celsjusza – taka temperatura jest idealna np. do cięcia włosów cienkich.
 • 120 stopni Celsjusza – rekomendowana do ścinania włosów normalnych.
 • 140 stopni Celsjusza – ta temperatura jest idealna do ścinania włosów grubych.

Często dane urządzenia charakteryzują się mocą rzędu 20 W. Gotowość do pracy osiągana jest bardzo szybko. Ponadto warto wspomnieć, że gorące nożyczki to niewielki sprzęt, który nie sprawia problemów w przechowywaniu, zazwyczaj można je nabyć w zgrabnym etui, w którym zmieszczą się inne dodatkowe akcesoria!

Dlaczego warto ścinać włosy za pomocą gorących nożyczek?

Skoro wiemy już, czym są gorące nożyczki, warto dowiedzieć się jakie efekty można uzyskać poprzez użytkowanie tego akcesorium. Dzięki Thermocut można odnotować znacząca poprawę kondycji włosów. Najczęściej z pomocą gorących nożyczek ścina się włosy średniej długości lub długie. 

Przeczytaj też:  Te kolory będą hitem w 2018! Zobacz jakie kolory włosów będą królowały w tym roku

Wykorzystanie gorących nożyczek pozwala na uzyskanie idealnego cięcia. Dzięki wysokiej temperaturze, końcówki każdego włosa są idealnie uszczelnione i zamknięte, czego następstwem jest brak utraty przez włosy naturalnej wilgoci w newralgicznym miejscu, jak i składników odżywczych. Problem rozdwojonych końcówek odejdzie zatem w niepamięć. Na dowód można spojrzeć na włosy pod mikroskopem, dzięki któremu potwierdzi się to, że każdy włos jest idealnie ścięty, ponadto włosy lśnią, zyskują objętość, charakteryzują się wspaniałą kondycją, czy chociażby świetnie się układają.

To nie wszystko, gdyż wykorzystanie Thermocut powoduje szybszy wzrost włosów, co ważne szybszy i zdrowy wzrost. Im częstsze ścinanie gorącymi nożyczkami, tym szybciej będą coraz bardziej widoczne efekty tego zabiegu. Wiele Pań, które są właścicielkami długich włosów, bardzo chętnie korzystają z możliwości zabiegu Thermocut. Wszystko po to, aby móc cały czas cieszyć się ze zdrowych i pięknych włosów.

Wszystko, co możemy osiągnąć dzięki gorącym nożyczkom:

 • cieniowanie,
 • strzyżenie różnymi technikami,
 • uszczelnianie końcówek włosów,
 • wzmocnienie końcówek włosów,
 • prostowanie,
 • eliminacja rozdwojonych końcówek,
 • eliminacja odrastających końcówek,
 • poprawa nawilżenia włosów,

Ponadto warto wiedzieć, że omawiany sprzęt stosuje się tak samo, jak klasyczne nożyczki, jakie znamy. Warto jednak mieć na uwadze, że osoby niedoświadczone w korzystaniu z nich, będą musiały nabrać nieco wprawy, aby posługiwać się nimi całkowicie swobodnie. 

 

Czy warto zainwestować w ten sprzęt

Prowadząc salon fryzjerski, zapewne wiele osób się nad tym zastanawiało. Odpowiedź brzmi, tak, warto. Wprowadzenie na rynek metody cięcia Thermocut, w pewien sposób zrewolucjonizowało rynek związany z artykułami fryzjerskimi. Przez wiele lat, modernizowano, jak i udoskonalano modele gorących nożyczek, przez co można powiedzieć, że produkt ten doprowadzono niemal do ideału. Wielu wyspecjalizowanych światowych stylistów, czy fryzjerów rekomenduje strzyżenie gorącymi nożyczkami. Koszt cięcia termicznego czasem może być wysoki.

Przeczytaj też:  Jak dbać o włosy w naturalny sposób?

Ile kosztują gorące nożyczki?

Ile kosztuje omawiany sprzęt? Otóż za dobrej jakości gorące nożyczki, trzeba zapłacić nawet blisko 5 tysięcy złotych. Fakt, cena nie jest niska, aczkolwiek efekty, jakie można osiągnąć dzięki pracy na takim sprzęcie, są spore.  Oczywiście, istnieją tańsze odpowiedniki takich nożyczek, aczkolwiek lepiej postawić na modele znane, charakteryzujące się dobrymi parametrami zarówno związanymi z pracą jak i jakością wykonania. 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.