5 ciekawostek o gąbeczkach Beauty Blender, o których nie miałaś pojęcia!

4.4/5 - (48)

Co sprawia, że mała gąbeczka podbiła serca milionów kobiet na całym świecie?
Zaprojektowane w 2007 przez Rea Ann Silva jajko znajdzie w swojej torbie niemal każda wizażystka.
O co w tym wszystkim chodzi?

 

1. To nie zwykła gąbeczka.

W odróżnieniu od innych gąbeczek Beauty Blender jest hydrofilowy, oznacza to, że pochłania wodę. Do 2007 roku większość gąbek projektowana była w taki sposób, aby odpychać wodę, co oznaczało utratę produktu. Beauty Blender przed użyciem należy zmoczyć (zwiększając jego objętość nawet dwukrotnie) i nie ma już miejsca na pochłanianie podkładu.

 

2. Różowy kolor? całkowity przypadek

Podczas projektowania Beautyblender, Silva skupiła się na doskonaleniu faktury i kształtu gąbeczki, a nie na jej kolorze. Laboratorium podesłało prototyp w odcieniu różu, z prośbą, aby nie sugerowała się kolorem, bo to tylko próbka. Autorka uznała, że neonowy róż to jest strzał w dziesiątkę i dokładnie o to jej chodziło. Teraz różowe jajko to najbardziej rozpoznawalny znak marki.

Przeczytaj też:  Te kolory będą hitem w 2018! Zobacz jakie kolory włosów będą królowały w tym roku

 

3. Testowany na ekranie

Beautyblender pierwszy raz został przetestowany na aktorkach serialu Girfliends/Przyjaciółki.
Silva pracowała na planie serialu i testowała gąbkę na szklanym ekranie. Jedną z aktorek była Tracee Ellis Ross, która zawsze wyglądała perfekcyjnie!

 

4. Nie tylko do podkładu, ale również do pudru

Beauty Blender sprawdzi się nie tylko z płynnymi produktami, ale również z działa cuda z proszkami.
Do pudru najczęściej mamy w zestawie mały pędzelek, którym możemy nałożyć produkt. Nakładając go gąbką sprawimy, że produkt idealnie wtopi się ze skórą i nie pozostawi na twarzy poświaty. Sprawdzi się do pudru, różu, a nawet bronzera. I zdecydowanie potwierdzam, wypróbowałam i daje fajny satynowy efekt. Używam jej w ten sposób już praktycznie codziennie.

 

5. Gąbki szybko się niszczą? Mit

Przetestowałam już kilka gąbeczek i dobrze pielęgnowana i czyszczona wytrzyma nawet do 6 miesięcy. Mimo, że materiał jest sprężysty i delikatny, to nie jest szczególnie kruchy i podatny na uszkodzenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.