Gdzie na wakacje 2021

Oceń post

W po roku pandemii wiele osób jest przytłoczonych całą sytuacją. Często pociesza je jednak myśl o tym, gdzie spędzą wakacje 2021, by wreszcie oderwać się od covidowej rzeczywistości i odetchnąć. Które kierunki staną się hitem na lato 2021? Gdzie Polacy nie tylko odpoczną, ale i będą mogli czuć się bezpiecznie?

Mimo wielokrotnego lockdownu i obostrzeń, biura podróży nie zwalniają tempa i w swoich ofertach ciągle uzupełniają nowe kierunki podróży, wycieczki, wyjazdy, a atrakcyjne ceny hoteli powodują, że nieustannie dokonują rezerwacji. Marzy nam się powrót do normalności, a upragniony urlop może być do tego dobrym początkiem. Jest jednak kilka aspektów decydujących, które z kierunków zostaną zdyskwalifikowane, a które pozostaną na potencjalnej liście “wczasy 2021”.

Oferty biur podróży, a testy i szczepienia

Jednym z istotnych elementów wpływających na wybór kierunku miejsca wycieczki jest atrakcyjna cena i oferta biur podróży. Z powodu załamania światowej gospodarki przez ostatni rok, wiele hoteli z różnych kierunków świata znacząco obniżyły swoje ceny. Niegdyś pięciogwiazdkowy hotel był dostępny tylko dla zasobniejszych urlopowiczów, teraz tydzień w jednym z takich prestiżowych miejsc jest osiągalny dla każdego. Ludzie dokonują rezerwacji first minute, a znowelizowana polityka biur podróży gwarantuje, przesunięcia terminów wakacji, w przypadku zmiany obostrzeń dotyczących podróżowania.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na wybór miejsca na lato 2021, jest konieczność wykonania testów na covid. Na przykład Egipt i Wyspy Kanaryjskie wymagają od osób przylatujących na wakacje, wyniku testu na obecność wirusa. W tym zestawieniu, zdecydowanie większość osób wybierze Egipt. Dlaczego? Ponieważ wybierając się na Wyspy Kanaryjskie, test trzeba zrobić samemu. Sam koszt badania i tłumaczenia dla niego, (które jest bezwzględnie wymagane) to około 800 zł na jedną osobę. W przypadku Egiptu sprawa jest znacznie łatwiejsza i przystępniejsza, bo większość biur podróży pokrywa koszty testu, wykonywanego na lotnisku, doliczając je bezpośrednio do ceny wycieczki. Taki wydatek wynosi od 20 do 30 dolarów. Kilkuosobowa rodzina zdecydowanie będzie wolała spędzić wczasy w Egipcie z powodu kosztów i wygody.

Przeczytaj też:  Jak rozwijać swoje pasje i hobby?

Od początku roku 2021 ruszyły szczepienia ochronne przeciwko COVID -19. Nim nadejdzie lato, spora część populacji będzie zaszczepiona i to właśnie one, być może, będą miały większe możliwości wyboru miejsc. Okazuje się, że wiele krajów i państw chce wprowadzić paszporty immunologiczne, wpuszczając na swój teren tylko i wyłącznie osoby szczepione. Należą do nich: Grecja, Cypr, Seszele i Izrael.

Mając w pamięci te kilka czynników decyzyjnych, sprawdźmy, które kierunki będą atrakcyjne na wczasy 2021!

Popularne kierunki – lato 2021

Grecja

Kraj ten od lat cieszy się popularnością wśród ofert biur podróży. Urlop w tym miejscu to jak podróż w historyczną przeszłość, gdzie człowiek nie tylko może się zrelaksować, ale i podążyć śladami największych pisarzy, poetów i filozofów. Bez względu czy wybierzemy kontynent Grecji, czy jedną z jej wysp (np. Cypr lub Kos) koszty za tydzień od osoby balansują na poziomie 1500 zł. W cenę wliczony jest przelot, hotel cztero – lub pięciogwiazdkowy hotel i wariant all inclusive. To sprawia, że Grecja zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie.

Grecja

Zanzibar

To malowniczy świat nieskazitelnego oceanu i cudownych plaż. Jednak tu hotele obłożenie przechodzą w okolicach październik – marzec. Jeśli więc pragniesz zwiedzić podwodny, koralowy świat i cieszyć się 30 – stopniowym upałem, do Tanzani wybierz się w zimie. Obecnie ceny są dosyć niskie jak na ten kierunek świata, dlatego warto to wykorzystać.

Zanzibar

Chorwacja i Bułgaria

To miejsca, gdzie Polacy szczególnie lubią odwiedzać. Na ten moment Bułgaria nie zamknęła swoich granic dla polskich obywateli. Prócz przystępnych cen, można tu dotrzeć samochodem, lub zorganizowaną autokarową wycieczką, a to dodatkowo obniży koszty i da większe poczucie bezpieczeństwa. Podróżując samochodem, ograniczymy kontakt z masą osób, z którymi mielibyśmy styczność na lotnisku.

Przeczytaj też:  Niechęć do pracy — co zrobić?
Chorwacja

Hiszpania 

Kusi słońcem, plażą, ceną i niezwykle sympatycznymi ludźmi. Hotele mimo pewnych ograniczeń, starają się jak najlepiej, by zapewnić komfort wszystkim przyjezdnym.

Hiszpania

Nie możemy zapominać także o Polsce

Wiele miejsc w naszym kraju nie tylko jest niezwykle malowniczych, ale i bezpiecznych. Jednak sprawdzajmy na bieżąco dane zachorowalności i jakie obostrzenia panują w danym powiecie i województwie. Różnice mogą być ogromne i zamiast m.in. na Mazurach, będziemy musieli zmienić plany i pojechać w inne miejsce.

polskie góry

Ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Mimo że kwestia, jak spędzimy lato 2021, jest sprawą indywidualną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej oficjalnej stronie internetowej, informuje, które popularne kierunki i regiony są obarczone ryzykiem terrorystycznym i pandemicznym. Cenimy na pewno wysiłki sztabów osób, które na bieżąco śledzą doniesienia światowe i z rozsądkiem uwzględnimy najnowsze wskazówki, wybierając miejsce na lato 2021.

Wakacje mają być beztroskim czasem spędzonym z naszymi bliskimi i oderwaniem od szarej rzeczywistości, więc omijajmy regiony, które mogą być w jakimś stopniu zagrożone atakami czy rozwojem pandemii. Pamiętajmy, że będąc w takim miejscu, nasz lot może zostać odwołany, a polityka hotelu i odgórne zalecenia, sprawą, że zamiast na plaży, spędzimy urlop w hotelowym pokoju i to nie przez jeden czy dwa dni. Zdarzały się przypadki, gdy podczas ogłoszenia nagłego lockdownu, turyści nie mogli poruszać się swobodnie po hotelu, a całe wakacje spędzali, oglądając ocean lub morze z okna. Nie chcemy przeżyć takiego scenariusza.

Jakie kierunki obecnie obarczone są ryzykiem? Meksyk, Turcja (a właściwie wiele regionów Turcji), Japonia i niektóre jej wyspy. Lista oczywiście jest znacznie dłuższa, dlatego warto spojrzeć na najnowszą bazę danych potencjalnie zagrożonych miejsc. Również w biurach podróży dowiemy się, jakie regiony lepiej odpuścić i które wyjazdy odłożyć na kolejny rok.

Tak czy inaczej, przy wyborze kieruj się rozsądkiem, a nie tylko ceną. Dzięki temu Twoje wakacje na pewno będą udane, ale i co najważniejsze, bezpieczne dla całej rodziny.

Przeczytaj też:  15 pomysłów na weekendowe wycieczki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.