Gąbeczka do makijażu – jak wybrać ?

Oceń post

Gąbeczka do makijażu jak wybrać?

Jeszcze kilka lat temu ciężko było sobie wyobrazić, jak świat makijażu zostanie zrewolucjonizowany przez niepozorną babeczkę w kształcie jajka o wdzięcznej nazwie Beauty blender.  Obecnie na rynku znajdziemy setki różnych gąbeczek do makijażu  dlatego przed zakupem odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Przy pomocy gąbeczki do makijażu, nałożenie odpowiednich produktów na skórę twarzy stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Jaką gąbkę wybrać?  Poznaj kilka prostych zasad, które ułatwią Ci wybór odpowiedniej gąbeczki.

Dlaczego warto korzystać z gąbki do makijażu?

Gąbka do makijażu jest najpopularniejszym narzędziem pozwalającym równomiernie nałożyć kosmetyk na skórę twarzy. Zanim gąbeczki do makijażu zdominowały rynek kosmetycznych akcesoriów, większość kobiet stosowało pędzle, którymi rozprowadzały płynne kosmetyki. 

Efekt, jaki osiągamy dzięki  aplikacji gąbeczką jest zupełnie inny, niż w przypadku pędzla. Największą różnicę dostrzegą tutaj kobiety rozpoczynające przygodę z makijażem, które nie posługują się z taką łatwością pędzlem, mogącym pozostawiać nieestetyczne smugi. Pędzle nadają mocniejsze krycie, ale często postrzegane są jako winowajcy efektu maski.

Gąbka do makijażu wyklucza takie ryzyko, ponieważ pozwala równomiernie rozprowadzić kosmetyk dając naturalny efekt. Świetnie sprawdzi się w przypadku nakładania korektora, podkładu a nawet konturowania twarzy. Za pomocą gąbek do makijażu możemy nakładać także pudry sypkie. Kosmetyki aplikowane gąbeczką są dokładnie rozblendowane i doskonale wtapiają się w skórę, a efektem możemy cieszyć się przez wiele godzin.

gąbeczki

Jaki kształt wybrać?

Istotną kwestią w tym przypadku jest kształt gąbki do makijażu. Najczęściej spotykanymi wariantami są gąbeczki w kształcie jajka, ze zwężonym wierzchołkiem, przypominającym stożek. Gąbkę do makijażu  o takim kształcie można zastosować do wielu rozwiązań, dlatego też jest to najpopularniejszy kształt. Dzięki gąbeczce  w takim kształcie możemy wykonać następujące czynności:

  • boki gąbki służą do konturowania twarzy,
  • stożkowaty czubek pomaga w dotarciu do miejsc niedostępnych np. w celu rozprowadzania korektora,
  • szerszy dół gąbeczki pomaga w sprawnym rozprowadzeniu podkładu.
Przeczytaj też:  Jak dobrać podkład do cery mieszanej, tłustej, suchej...

 

Kształt gąbeczki należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Rozmiar gąbeczki do makijażu również powinien być dobrany do naszych potrzeb. Duże gąbeczki świetnie sprawdzą się przy nakładaniu podkładu na całą powierzchnię skóry twarzy. Mniejsze gąbeczki warto wybierać do precyzyjnego nałożenia kosmetyku, np na powiekę, pod oczy.        

   duża gąbeczka

Z jakiego materiału?

Gąbeczki do makijażu wyglądają niezwykle podobnie, jak już wspomniałam – oprócz podstawowych różnic w kwestii rozmiaru czy koloru, warto przyjrzeć się jakości materiałów, jakie zostały wykorzystane do produkcji gąbki.     

Kupując gąbeczkę niskiej jakości, będziemy mieć do czynienia z twardym tworzywem, powłoka gąbki jest wówczas mało sprężysta, absorbuje zbyt dużą ilość produktu, przez co utrudnia prawidłową aplikację kosmetyku.        

                                  

Jakość gąbeczki niestety odkrywamy dopiero po jej zwliżeniu. Zwilżenie to pierwszy krok w kierunku aplikacji kosmetyku. Gąbeczkę można również zwilżyć hydrolatem lub wodą termalną. Można także zanurzyć gąbkę w chłodnej wodzie a następnie odcisnąć.  Nawilżona gąbka to gwarancja równomiernie nałożonego podkładu.

Taka właściwość gąbeczki nie jest jednak możliwa do przetestowania w sklepie, dlatego więc warto wybierać gąbki od sprawdzonych producentów, gwarantujących najwyższą jakość.

 

Pielęgnacja gąbeczki                                  

Niezależnie od wyboru producenta, nawet najwyższej jakości gąbka wymaga regularnej pielęgnacji. Warto pamięć o tych kilku zasadach, które pomogą nam odpowiednio zadbać o nasze akcesoria.

  1. Regularne czyszczenie gąbeczki pozwala na jej użytkowanie przez długi czas. Aby wyczyścić gąbeczkę, należy zmieszać wodę w stosunku 1:1 z lekkim detergentem, można również dodać kilka kropel olejku. Taki zabieg pozwoli na oczyszczenie gąbki z pozostałości kosmetyków.
  2. Istotne jest również odpowiednie przechowywanie gąbeczki w celu zapewnienia jej odpowiedniego dostępu powietrza, a jednocześnie zabezpieczenia przed osiadaniem zanieczyszczeń w postaci np. kurzu.
  3. Warto także pamiętać o wymianie gąbki, jest to jednak zależne od jej kondycji, dlatego należy zwracać uwagę na pojawiające się uszkodzenia i zadrapania, które są pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że powinniśmy zaopatrzyć się w nową gąbeczkę.
Przeczytaj też:  5 ciekawostek o gąbeczkach Beauty Blender, o których nie miałaś pojęcia!

mała gąbeczka

Podsumowanie

Gąbeczka do makijażu to wyjątkowe narzędzie, które służy do nieskazitelnej aplikacji podkładu. Dzięki tej niepozornej gąbeczce proces nakładania podkładu będzie zarówno  łatwiejszy, jak i precyzyjniejszy niż w przypadku nałożenia go palcami lub pędzlem. Należy jednak pamiętać o utrzymywaniu tego narzędzia w odpowiedniej czystości.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.