Pomysły na domowe spa

Oceń post

Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym można poprawić wygląd, jak i kondycje swojej skóry, włosów i nie tylko. Pierwsza myśl, jaka nasuwa się po usłyszeniu słowa SPA, to ta ukierunkowana w stronę gabinetów odnowy biologicznej. Niestety nie zawsze jest możliwość z takich korzystać. Kiedy jej nie ma, można stworzyć swoje własne domowe SPA.

Z tego poradnika będzie można zaczerpnąć ciekawe pomysły i porady na temat domowego SPA. Jeżeli zatem temat prywatnego SPA w domu jest dla Ciebie ciekawy — przeczytaj dalszą część tekstu!

Co warto wiedzieć o domowym SPA

SPA jest przede wszystkim miejscem, gdzie można się zrelaksować, wypielęgnować swoje ciało. Jednym słowem, w SPA o Ciebie zadbają. Jednak, stawiając na SPA w domu, nic nie tracimy. Wręcz zyskujemy, gdyż do wszystkich zalet, dochodzi jeszcze ta związana z domowym zaciszem, spokojem, brakiem jakiejkolwiek presji. Dodać jeszcze można kwestie finansowe, które niewątpliwie również są zaletą. Domowe SPA to także świetny sposób, aby spędzić miło czas ze swoją drugą połówką, a nawet dzieckiem.

Wybierając wiele różnych kosmetyków, które są dostępne na rynku — a jest ich mnóstwo. Stworzyć możemy naprawdę fantastyczne SPA. Jednak kosmetyki i umiejętności to nie wszystko. Trzeba pomyśleć też o innych kwestiach.

Domowe SPA - akcesoria

Urządzanie domowego SPA do codziennej pielęgnacji — wykorzystaj naturalne olejki eteryczne

Urządzanie domowego SPA, warto rozpocząć od zbudowania klimatu. Pomieszczeniem, które będzie najlepsze, jest niewątpliwie łazienka. Głównie z uwagi na łatwy dostęp do wody, wanny, czy innych rzeczy podobnego typu. Dobrze jest zadbać o światło. Idealnie sprawdzi się ciepły odcień. Jeżeli jest możliwość, warto zastosować przygaszone światło. Posilić się też można świeczkami o ulubionym zapachu (nie przesadnie mocnym), kadzidełkami, czy olejkami eterycznymi.

Kolejnym punktem budowania SPA w domu, jest muzyka. Delikatna, nastrojowa muzyka, która idealnie wpłynie na relaksację. Nie może być ona zbyt głośna i dynamiczna. Musimy się przy niej przede wszystkim odprężyć.

Jeżeli ktoś ma chęć, można zadbać także o przekąski, czy kieliszek wina. Sprawdzi się też szampan, koktajl itp. Szczególnie podczas relaksacyjnej kąpieli. Kiedy przestrzeń została odpowiednio urządzona i zagospodarowana, czas, aby skupić się na zabiegach pielęgnacyjnych.

Przeczytaj też:  Mydełka z sercem domowej roboty, wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Kobieta się kąpie

Domowe SPA — kąpiel

Warto od tego zacząć. Relaksująca kąpiel po ciężkim dniu, połączona z zabiegami pielęgnacyjnymi — możesz zapomnieć o całym świecie! I o to chodzi! Przed kąpielą, najlepiej zastosować nastrojowe oświetlenie i naturalne dodatki, jak chociażby olejek różany.

Ten, oprócz pięknego zapachu, odznacza się szeregiem właściwości pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych. Kąpiel wraz z olejkiem różanym, poprawi nawilżenie skóry, pomoże przywrócić jej prawidłowe pH, jak i zadziała relaksująco i uspokajająco. Chętni mogą wykorzystać też sole mineralne i nie tylko.

Domowe SPA — pielęgnacja twarzy

Jest to niewątpliwie opcja obowiązkowa, organizując swoje własne SPA w łazience. Kiedy ciało już zostało odprężone np. poprzez kąpiel, a następnie nabalsamowane, czas skupić się na twarzy. Pielęgnacja twarzy wymaga przede wszystkim przeprowadzenia demakijażu, jeżeli ten jeszcze nie został wykonany. Kolejnym korkiem będzie oczyszczenie, a następnie odżywienie twarzy.

Poleca się złuszczyć naskórek peelingiem do pielęgnacji twarzy. Po tym fakcie warto nałożyć maskę regenerującą. Co ciekawe, np. peeling można wykonać samemu. Przykładowo, wystarczy wymieszać w szklance około 2-3 łyżki białego, lub brązowego cukru, jedną łyżeczkę miodu i jedną łyżeczkę naturalnego żelu aloesowego (oczywiście należy zważać na ewentualne alergeny). Taki naturalny peeling świetnie zadziała. Dodatkowo urozmaicić go można np. ekstraktem z zielonej herbaty.

Peeling nakładamy na umytą twarz i delikatnie wilgotną skórę. Po odpowiednim czasie z powierzchni skóry spłukujemy go ciepłą wodą, równocześnie delikatnie wklepując i wykonując masaż twarzy. Osoby, które nie chcą stosować własnoręcznie wykonanych kosmetyków pielęgnacyjnych, mogą użyć tych z drogerii.

Wracając do maseczki — idealnie dobrana do potrzeb skóry, może naprawdę wiele zdziałać. Ciekawostką jest fakt, że nakładając maskę w trakcie, bądź po kąpieli, otwieramy pory na skórze, co przełoży się na głębszą penetrację aktywnych substancji zawartych w masce.

Przeczytaj też:  Przesuszona skóra twarzy domowe sposoby

Maseczkę także można przygotować samodzielnie w domu. Wykorzystując różne składniki aktywne i nie tylko, mamy pewność dobrej jakości produktu. Przykładową może być wymieszanie w misce dwóch łyżek jogurtu naturalnego, pół łyżeczki miodu, pół łyżeczki oliwy z oliwek. Jeżeli chcemy, można dodać jedną lub dwie kapsułki witaminy E. Taką maskę stosuje się na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawia średnio na 10 minut. Po tym czasie zmywa się na przemian ciepłą i zimną wodą.

Ciekawym tipem odnośnie masek jest fakt, że robiąc je i dodając aloes, otrzymamy produkt idealnie nadający się na suchą skórę twarzy — o działaniu nawilżającym. Jeżeli na skórze widnieją przebarwienia, wypryski, krostki itp., dobrze jest sięgnąć po składnik, jakim jest kurkuma. Oczywiście zawsze należy zważać na kwestie alergenne.

Na wypielęgnowaną twarz, na koniec, kiedy skóra została już dokładnie oczyszczona, można nałożyć grubą warstwę kremu, delikatnie wmasowując go okrężnymi ruchami w skórę. Poleca się wybierać te, które np. wstrzymują procesy starzenia.

Produkty na peeling

Domowe spa — pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów to kolejny bardzo ważny element domowego SPA. Wpierw, dokładnie je myjemy i następnie nakładamy maskę odżywczą. W tym przypadku ponownie sięgać można po produkty zrobione własnoręcznie, jak również po gotowe z drogerii. W przypadku tych drugich dobrze jest zasugerować się opiniami, jak i przede wszystkim składem. Bardzo dobrej jakości preparaty, nabyć można np. w sklepach fryzjerskich.

Na odżywienie, jak i polepszenie kondycji włosów, poleca się stosować wcierki. Są to zazwyczaj produkty na bazie ziół i roślin, które dzięki zawartym minerałom i wielu witaminom, przełożą się na kondycję i wygląd włosów. Ostatnim krokiem, jaki można wykonać w kierunku pielęgnowania włosów, jest olejowanie — oczywiście produktami na naturalnych składnikach. To także działa dobrze na skórę głowy.

Domowe SPA — dłonie i stopy

Dłonie i stopy to części ciała, o których nie można zapominać. Im również należy się pielęgnacja i wiele relaksu. Na koniec kąpieli, wykonać można peeling na stopy — oczywiście najlepiej, jeżeli będzie własnoręcznie przygotowany na bazie naturalnych składników. Stosując peeling na stopy, nie można pomijać pięt w celu zniwelowania twardego naskórka. Po wypeelingowaniu, stopy smarujemy kremem. Dla estetyki warto przeprowadzić pedicure.

Przeczytaj też:  Jak urządzić salon w stylu nowojorskim?

Jeżeli chodzi o dłonie, poleca się je zanurzyć w wodzie, która zawiera dodatek z soku cytryny, lub mleka i rumianku. Kiedy dłonie charakteryzują się wysuszoną skórą, ratunkiem może być mocno nawilżające siemię lniane. O stopy i dłonie warto zadbać cały rok, głównie zimie, kiedy to są one najbardziej narażone na drażniące warunki zewnętrzne. Przeprowadzane zabiegi pomogą nie tylko na estetykę, czy kondycję, ale także poprawią np. krążenie krwi. W tym przypadku pielęgnację dłoni kończymy przeprowadzeniem manicure w celach estetycznych!

Łazienka jako domowe SPA

Jak zrobić domowe SPA — wyposażenie dodatkowe

Wykonując SPA we własnej łazience, jak wyżej opisane, w zasadzie nic więcej już nam nie potrzeba. Jednak istnieje kilka przyrządów, gadżetów, które mogą urozmaicić i wspomóc w pielęgnacjach. Należą do nich m.in.:

  • Kominek do olejków, świec, kadzidełek — produkt, wkłada się do wnętrza kominka. Dobierając kominek pod wystrój łazienki, będzie świetnie wyglądał. Istnieją też wersje, gdzie do miseczki umiejscowionej w górnej części kominka, wlewa się kilkanaście kropel ulubionego olejku eterycznego i można rozpoczynać ukojenie zmysłów, jak i sesje pielęgnacyjne. Postawić też można na zapalony tealight.
  • Szczotka do masażu ciała na mokro i na sucho.
  • Rękawica peelingująca do ciała.
  • Wodny masażer do stóp.
  • Masażer twarzy.
  • Masażer pleców.
  • Wałek jadeitowy.
  • Pumeks do pięt i zrogowaciałego naskórka.

Podsumowanie

Już wiesz, jak zrobić SPA w swoim własnym domu. Prawda, że to świetny pomysł? Z pewnością nie jeden wieczór dzięki niemu będzie znacznie przyjemniejszy, a dodatkowo uda się wiele zaoszczędzić! Pamiętaj też, że najlepsze kosmetyki to te na bazie naturalnych składników! Zatem już teraz zrób swoje SPA w domu i spróbuj ukoić zmysły!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.