7 powodów, dla których warto mieć zwierzaka

5/5 - (1)

 

 

Nigdy nie rozumiałam osób, które nie lubią zwierząt. Ale.. sama nie lubiłam kotów, dopóki nie miałam swojego! W tej chwili mam 4 psy i 3 koty i dlatego chcę Wam powiedzieć dlaczego warto mieć zwierzaka i uważam, że te przygarnięte kochają mocniej!

Korzyści z posiadania zwierzaka:

Nie widzi Twoich wad
Wyskoczył Ci ogromny pryszcz? Zawsze rano jesteś nerwowa i opryskliwa dopóki nie napijesz się kawy? W szkole Ci nie idzie, a w pracy ciągle się z kimś kłócisz? Kimś kto będzie wpatrzony w Ciebie jak w obrazek jest Twój zwierzak. Merdający ogonek lub łaszący się i pomrukujący kociak będzie tym, co przywita Cię codziennie, każdego dnia i zapewniam, że humor od razu się poprawia.

Wspólne posiłki
Już nigdy nie powiesz, że nie masz z kim zjeść kolacji. Zwierzak nie pogardzi kawałkiem mięska, ani resztkami obiadu. Nie będziesz już musiała z duszą na ramieniu wyrzucać jedzenia, bo większość będzie się dało spożytkować.

 

Domowy terapeuta
Futrzaki pomagają nam zwalczać stres. Przy zwierzętach się wyciszamy i uspokajamy. A one mają do nas dużo cierpliwości. Nie bez powodu funkcjonuje już dogo- i koto- terapia. Mruczenie kota i ugniatanie łapkami jest przyjemne jak gorąca kąpiel, moja babcia mawia, że koty przesyłają pozytywne fluidy. Coś w tym jest;)

Wspólna zabawa
Znowu poczuj się jak dziecko rzucając piłeczkę psu, lub figlując kota. Dodatkowo zabawa ze zwierzakiem pomoże rozładować egzaminacyjny stres. Jutro egzamin? Zrób przerwę od nauki i poszalej z psiakiem. Odświeżysz umysł i na pewno nauka pójdzie lepiej!

Smutki i radości
Jak różni są ludzie, tak różne są zwierzęta. I mają też czasem swoje humorki. Ale zarówno jak my widzimy kiedy one są przygnębione, tak one wiedzą kiedy my jesteśmy nie swoi. Urocze jak kociak ostrożnie do Ciebie podchodzi, trąca łapką, przytula się i czeka na Twoją reakcję.

Przeczytaj też:  10 sposobów na poprawę humoru

Spacery i wycieczki witają
Codzienny spacer z psiakiem poprawi nie tylko Twoją kondycję, ale też samopoczucie. Przecież spacer to nie przykry obowiązek, ale przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu. No może z małym wyjątkiem śnieżycy, albo środka nocy.
Zabawa w rzucanie patyka na łące jest bardzo wciągająca.

 

 

Podryw na psa ( z przymrużeniem oka;) )
Zarówno faceci jak i dziewczyny uwielbiają zwierzęta. Może podoba Ci się chłopak z okolicy, który też spaceruje ze swoim pupilem? Wystarczy, że przypadkiem zaczniesz się pojawiać w tych samych miejscach, a pies będzie świetnym pretekstem by zacząć rozmowę. Całkiem możliwe, że wasze psiaki się polubią i wasze spacery będą coraz częstsze.

Pamiętajcie jednak, że zwierze to żywe stworzenie, a nie kaprys. Musimy go karmić, poświęcać mu czas, dbać o jego higienę i zdrowie, płacić za utrzymanie i weterynarza.
Jeśli nie ma Cię w domu całymi dniami, lub wyjeżdżasz często na kilka dni to futrzak nie będzie najlepszym pomysłem.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.