Każda z nas pamięta bazgranie w zeszytach na nudnej lekcji. Z takich esów floresów czasem nawet wychodziło coś ładnego. Najczęściej jednak robiliśmy to z nudy. Jak się okazuje wydawnictwa, które w swojej ofercie mają kolorowe malowanki dla dorosłych przeżywają zatrzęsienie!

 

Kolorowanka dla dorosłych to doskonały pretekst, żeby otworzyć znowu szufladę, w której trzymamy stare kredki i flamastry i znowu poczuć się jak dziecko!

 

Na liście bestsellerów Amazona w pierwszej dwudziestce znajdują się aż cztery kolorowanki dla dorosłych!

 

To żadna nowość, psycholodzy polecają tą formę relaksacyjną i od dawna polecali swoim pacjentom taka formę terapii.

Rysowanie pomaga się odstresować i wyciszyć, poprawia koncentrację i pozwala pozbyć się negatywnych emocji.

Oczywiście możemy malować z dzieckiem w jego książeczkach, ale kolorowanie bardziej skomplikowanych i rozbudowanych modułów da nam większą satysfakcję. Większość książeczek zostało zaprojektowane dla dzieci. Kolorowanki dla dorosłych i nastolatków są specjalnie zaprojektowane, aby pobudzać inne części mózgu.

 

Współcześnie za mało obcujemy ze sztuką i kulturą, nasz zmysł kreatywności się zatraca. Warto nad nim popracować i go powoli odbudowywać, osoby , które spełniają się plastycznie mają bardziej entuzjastyczne nastawienie do świata. Uwolnij swoją ekspresję i wyobraźnię!

 

Warto? Warto!

Siadając na godzinkę z kredkami w ręku i skupiając się na figurach geometrycznych, odstawiamy na bok wszelkie troski i zmartwienia otaczającej nas rzeczywistości. Nasza uwaga skupia się prze wszystkim na kolorach i nasz umysł „wyłącza się” na stres.
Jesteś po mega ciężkim dniu? znajdź 10-15 minut, aby zamiast do komputera i telewizora – usiąść do kolorowanki.
Co więcej ostatnio w pepco kupiłam kartony z obrazkami do kolorowania i pomalowałam je wg własnego uznania, tak, aby pasowały mi do aranżacji pokoju. Koszt nie jest duży ok 14 zł za 2 sztuki.

 

Kolorowanki dla dorosłych gdzie kupić?
W sieci znajdziemy masę wzorów, które wystarczy wydrukować. Drukowanie samodzielne nie ogranicza nas w formie, możemy wydrukować niezliczoną ilość kopii i eksperymentować z różnymi kolorami.
Możemy też zamówić gotowe zeszyty w sieci, kupić dowolnym kiosku lub większym markecie.
A wy lubicie kolorować? Jakie są wasze doświadczenia?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ